MUĞLA BODRUM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin GEÇİN Yahşi Özel Eğitim İş Uygulama Okulunu Ziyaret Etti

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin GEÇİN Yahşi Özel Eğitim İş Uygulama Okulunu Ziyaret Etti

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin GEÇİN, 12/01/2018 tarihinde Yahşi Özel Eğitim İş Uygulama Okulunu ziyaret etti. Yeni yapılan Uygulama evinde incelemeler yaptı. 

Okul Müdürü Serkan KALE, bilgi verirken şunları söyledi: Yahşi özel eğitim uygulama ve iş uygulama merkezi olarak amaçlarımızdan en önemlisini bu yıl hizmete başlayan uygulama evi ile hayata geçirmeye başladık. Özel gereksinimli öğrencilerimizi bağımsız yaşayabilmeye ve işe hazırlamak için gerekli özbakım becerilerin ve tüm ev içi becerilerinin öğretimini içeren çalışmaları uygulayabildiğimiz uygulama evinde Türk kahvesi yapımından, kek pişirmeye, yatak toplama becerisinden banyo temizleme becerisine kadar her türlü ev becerileri öğretmenler tarafından öğrencilerimize uygulama yaptırılarak öğretilmekte ve bağımsız olarak yaşama hazırlanmaları hedeflenmektedir. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin GEÇİN, özel gereksinimli öğrenciler hususunda çok hassas olduklarını belirterek bu güzel projede emeği geçen herkese teşekkür etti. 

 

12-01-201812-01-201812-01-201812-01-2018

Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Bodrum Hükümet Konağı Kat 2 Posta Kodu48400 Bodrum/MUĞLA - 0 252 316 10 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.