MUĞLA BODRUM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin GEÇİN´in 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin GEÇİN, 12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u anma günü vesilesiyle aşağıdaki mesajı yayımlamıştır. 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin GEÇİN´in 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü Mesajı

12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde büyük bir coşkuyla ve oy birliğiyle milli marş olarak kabul edilen İstiklal Marşımız, milletimizin hür ve bağımsız yaşama sevdasından taviz vermeden yeniden var olma mücadelesinin simgesi olmuştur. Mehmet Akif, İstiklal Marşı´nda müstesna kişiliğiyle, milletimizin istiklal mücadelesindeki azim ve kararlılığını aynı potada birleştirmiştir. Yüksek ahlakı, etkileyici kişiliği, toplumsal sorunları yürekten anlatışı, Akif’i İstiklal Marşımızın şairi olması kadar, daima milletimizin ortak bir değeri olmasını da sağlamıştır.

Bu vesile ile İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, değerli vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyorum.

 

Emin GEÇİN
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Bodrum Hükümet Konağı Kat 2 Posta Kodu48400 Bodrum/MUĞLA - 0 252 316 10 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.