MUĞLA BODRUM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin GEÇİN´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Emin GEÇİN, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle aşağıdaki mesajı yayımlamıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin GEÇİN´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

  Milletçe vermiş olduğumuz bağımsızlık mücadelesinin nihayetinde ebediyete kadar var olacak Cumhuriyetimiz’i kurabildik. Anadolu insanının şehitlik gibi yüce bir makamı umarak vatan uğruna gözünü kırpmadan canını vermesiyle bağımsızlığımıza kavuştuk.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümünü, bağımsızlığı ve hürriyeti simge haline getiren aziz milletimizle beraber kutlamanın sevinci içindeyiz. Tarihte eşine ender rastlanan bir bağımsızlık mücadelesi yürütülmüş,  yediden yetmişe, kadınıyla erkeğiyle kahramanca vatan toprakları savunulmuş ve bu milli  mücadelenin sonucunda da  Cumhuriyetimiz kurulmuştur. Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür. 

          Millî ve manevî değerlerimize sahip çıkan kahraman milletimiz, Cumhuriyeti ilan ederek ebediyete kadar başı dik olarak yaşama kararlılığını 29 Ekim 1923’te, bütün dünyaya ilân etti.

          Tarih boyunca yaşadığımız olaylar, özellikle de 15 Temmuz, cumhuriyetin en uygun yönetim şekli olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi.  Vatan ve millet sevgisiyle yetişen yeni nesil, 15 Temmuz’da, ölüm kusan silahlara, tanklara, uçaklara bedenlerini siper etti. Vatan ve bayrak aşkıyla dolu bu insanlarımızın kimi gazi kimi şehit olarak Cumhuriyetimiz’i, demokrasimizi korudu, isimlerini tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırdı.

          Bizler de eğitim camiası olarak evlatlarımızı yetiştirmek için milletle el ele vermeli, ilmi kendimize rehber edinip çok ama çok çalışmalıyız. Okul müdürlerimizle, öğretmenlerimizle, çalışanlarımızla, öğrencilerimizle velilerimizle geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa etmenin gayreti içinde olmalıyız.

          Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun 95. yılını idrak ettiğimiz bugün; başta Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi şükran ve rahmetle yâd ediyor, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum.

 

Emin GEÇİN

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Bodrum Hükümet Konağı Kat 2 Posta Kodu48400 Bodrum/MUĞLA - 0 252 316 10 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.